Tytuł - „Krzyż prawdą życia”
Poszukiwanie powołania a doświadczenie krzyża
Autor - o. Amedeo Cencini FdCC
Tytuł oryginalny - „La croce verità della vita”.
Ricerca vocazionale ed esperienza della croce

Rok wydania - 2002 (Wydanie I)
Tłumacz - Dariusz Wandzioch
Dział - Refleksje o życiu (nr. 5/6)

Amedeo Cencini „Krzyż prawdą życia”

Krótki opis:

Czy obecny kryzys powołań nie jest związany z nieobecnością "powołaniowej via crucis"? A może jest on zwišzany z niezdolnością lub brakiem odwagi ze strony wychowawcy­formatora powołaniowego do zaproponowania drogi krzyżowej jako naturalnego i skutecznego wskaźnika własnego powołania?
Błędnie zakłada się, że krzyż oznacza jedynie ból i zagubienie, niedolę i niepowodzenie, ciężki los i nieprzychylne wydarzenia. Pociąga to za sobą proces usuwania tego tematu z programów powołaniowych. Tymczasem pozbawione krzyża duszpasterstwo powołań staje się radosnym duszpasterstwem o coraz słabszej sile oddziaływania i znikomej skuteczności zarówno w propozycji, jak i w odpowiedzi na nią. Staje się ono zatem coraz bardziej oderwane od rzeczywistości i frustrujące zarówno dla duszpasterza, jak i młodego człowieka.
Droga powołania i poszukiwania powołania jest drogą krzyżową lub inaczej - jest to jedyna droga pozwalajšca odkryć własne powołanie, ponieważ nic tak jak krzyż Jezusa nie stawia wierzšcego w obliczu nieuniknionej konieczności wyboru, odważnego wyboru, który obejmuje całe życie.
Książka Krzyż prawdą życia jest kolejną pozycją o. Amadeo Cenciniego, wydaną przez e SPe w ramach serii PÓJDŹ ZA MNĄ. Autor mówi w niej o powiązaniach między poszukiwaniem powołania a doświadczeniem krzyża. Mówi o krzyżu jako treści drogi powołania, a następnie o krzyżu jako metodzie podążania tą drogą.

<< >> powrót do listy